Şener: Ülkesini seven tarıma laf etmesin

Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, Tarım üzerine söylenen her söz, doğrudan çiftçinin ekonomik performansını etkiliyor.

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi de, Erman Toroğlu'nu kastederek, "konuya uzman olanın en iyisi, kabzımallıktan öteye gitmiyor" dedi

Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, gıda güvenliği konusunda Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın çalışmalarına güvenilmesini ve ülkesini sevenlerin uzman olmadan tarım hakkında konuşmamasını istedi.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) ile Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nin düzenlediği 'Bitkisel ve Hayvansal Üretimde Hormon ve İlaç Kullanımı' konulu panelde konuşan Şener, şu uyarıda bulundu:
"Tarım üzerine söylenen her söz, doğrudan çiftçinin ekonomik performansını etkiliyor. Son zamanlarda değişik ürünlerle ilgili değerlendirmeler, kesin sonuca ulaşılmadan açıklamalar yapılıyor. Bu tür davranışlar, sorumsuzluk örneğidir, ülkesini seven hiç kimsenin yapmayacağı iştir. bu konudaki açıklamalar, uzmanlarca yapılmalı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, gıda güvenliğiyle ilgili çalışmaları düzenli olarak yapıyor."

'Yunan ithalatçılarla çıkar ilişkisi mi var?
TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi de, Erman Toroğlu'nu kastederek, "konuya uzman olanın en iyisi, kabzımallıktan öteye gitmiyor" dedi. Finike Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Uygun ise hormon söylentisi çıkınca domates fiyatının düştüğünü ve Yunan ithalatçıların siparişlerini artırdığını belirterek "Yunan ithalatçılarla dedikodu çıkaranlar arasında çıkar ilişkisi var" dedi.

Radikal

SigmaSoft
Arkadaşınıza göndermek için tıklayınız Yorum eklemek için tıklayınız
bebek insan kaynaklarý boya badana internet site tasarýmý çocuk gýda güvenliði